Chráníme vše živé

 

 

Jednou z mnoha akcí v letošním školním roce 2023-2024 v rámci celoročního projektu ochrany přírody ,,Chráníme vše živé!“  byly projektové  dny – Den se zvířaty a Návštěva psího útulku v Lazci.

V úterý 3. 10. 2023 při příležitosti Světového dne zvířat, probíhal  na základní škole projektový den – Den se zvířaty. Cílem bylo utřídit, upevnit a  ujasnit vědomosti v oblasti environmentálního vzdělávání a posílit pozitivní přístup žáků k ochraně životního prostředí. Připomenout si, že zvířata  a celá příroda jsou součástí našich životů a my je musíme chránit. Nemůžeme zabránit vymírání druhů zvířat, ale můžeme každý svojí malou pomocí přispět ke zlepšení životních podmínek zvířat.

 Žáci se v průběhu celého dne střídali v učebně, kde na ně čekali králík Karel, ježice Pepinka, želva Tomina, fenka Bělka a kocouři Ludvíček a Bruno.

Zopakovali jsme si  pravidla: jak se máme ke zvířátkům chovat, na co dávat pozor, abychom jim neublížili.  Jaká strava je pro jednotlivé zástupce vhodná a co naopak  nesmí. Proč ohrožená zvířata potřebují naši ochranu, ukázali jsme si jejich domovy, mláďata i další zástupce jednotlivých skupin. Některé třídy navštívily Mini Zoo Nového rybníka, kde mají domov ovce, kozy a někteří ptáci.

Další dny jsme měli domluvenou návštěvu v psím útulku v Lazci. Vyrazili jsme pěšky a zdárně obě cesty zvládli. Pracovnice zařízení nás provedla celým útulkem a představila nám jednotlivé pejsky. Nyní jich tam mají 15. Ztracené pejsky zajistí  a do útulku převeze městská policie. Každý pejsek je zde ošetřen, odčerven, naočkován a dostane registrační čip. Potom je vrácen původnímu majiteli, nebo zde čeká na nového pána. Přestože se o pejsky v útulku výborně starají, bylo nám líto, že jsou opuštění a přejeme jim, aby brzy našli nový domov nebo své majitele. Pokud by to šlo, každý by si rád jednoho pejska odvedl domů. Na konci naší exkurze jsme se s pejsky rozloučili předáním pamlsků.

Oba projektové dny se nám vydařily a prožili jsme je se svými zvířecími kamarády .

 

 

Mgr. Ilona Kolínová

Další aktuality

PrŠ_Ruční práce

PrŠ_Ruční práce

Ruční práceŽáci praktické školy dvouleté pracují vždy s velkým nadšením. Ke svátku jara jsme si vyrobili spoustu krásných dekorací, které pak žáci prodávali na velikonočním jarmarku. Nyní začali s výzdobou chodby – žirafa, veverka a spoustu dalších dekorací J Koukněte...

PrŠ_Hornický domek

PrŠ_Hornický domek

Hornický domekVe čtvrtek 20. března 2024 jsme navštívili Hornický domek na Březových Horách. Zažili jsme tu atmosféru velikonočních svátků, která byla v hornické domácnosti na počátku 20. století:  vůně pečiva, lidové písničky, tradiční výzdoba. Vyzkoušeli jsme si...

2PD_Nakupování

2PD_Nakupování

NakupováníV rámci finanční gramotnosti jsme šli do obchodu na nákup. Koupili jsme si pár květin – primulí, které si o pěstitelských pracích přesadíme a vyzdobíme prostory školy. Vyzkoušeli jsme si samoobslužnou pokladnu, placení v hotovosti i platební kartou. ...

Důležité kontakty

Adresa

Pod Šachtami 335
Příbram IV
261 01 Příbram

Strava

Kód jídelny - 0009