Voda v pohybu

Vodácký kurz

Dne 12. června 2024 proběhl na naší škole projektový den s názvem „Voda v pohybu“. Tento speciální den byl připraven pro žáky, kteří se chystají zúčastnit nadcházejícího vodáckého kurzu.

Cílem bylo připravit je na všechny aspekty vodáckého dobrodružství a poskytnout jim potřebné znalosti a dovednosti. Ráno začalo úvodní přednáškou, během které se žáci seznámili s pravidly bezpečného chování na vodě.

Další část projektového dne byla věnována praktickým radám, jak si správně zabalit na vodu. Po praktické části přišla na řadu zábavnější aktivita – batikování triček. Každý žák si mohl vytvořit své vlastní batikované tričko, které si pak vezme na vodácký kurz.  

Od 18. do 20. června 2024 proběhl vodácký kurz, kterého se zúčastnili žáci prvních a druhých ročníků. Tento třídenní kurz byl nejen vzdělávací, ale i zábavný a plný dobrodružství.

Kurz začal ve Vyšším Brodě, kde žáci nasedli na rafty a vydali se na cestu po řece Vltavě. Už od začátku byla cítit atmosféra očekávání a nadšení. Pro některé žáky to byla první zkušenost s vodáctvím, a tak se těšili na nové výzvy a zážitky. Cesta pokračovala přes malebné městečko Rožmberk, kde měli žáci možnost obdivovat historický hrad tyčící se nad řekou. Vodácký kurz byl zakončen v Českém Krumlově, kde si žáci mohli vychutnat atmosféru tohoto krásného města.

Po ukončení plavby měli žáci možnost prozkoumat úzké uličky a také navštívit historické památky. Kurz byl velmi podařený a počasí nám velmi přálo. Vodácký kurz na Vltavě poskytl žákům nejen nové dovednosti, ale i nezapomenutelné zážitky a možnost strávit čas v přírodě.  

 

za rokersko-vodácký tým: 

Mgr. Petra Čebišová, Mgr. Štěpánka Jechová,  Klára Fulmeková

Další aktuality

PrŠ_Konec i začátek

PrŠ_Konec i začátek

Konec i začátekTak už to na světě chodí – občas něco končí a něco dalšího nám začíná. Známe to asi všichni. Proto jsme dnes výletem do Kozičína  už skoro ukončili tento školní rok a začali jsme se těšit na začátek prázdnin. Cestu jsme zvládli autobusem, vyšlápli...

PrŠ_Sportovní den

PrŠ_Sportovní den

Sportovní denDnes se nám přihodila na praktické zvláštní náhoda. Konečně totiž po delším dešťovém období vysvitlo sluníčko. No a my jsme si mohli nechat deštníky i pláštěnky doma a vydat se pohodlně na cestu směr Nový rybník, kterou jsme měli dlouho v plánu. Tam nás...

PrŠ_Veselé plavání

PrŠ_Veselé plavání

Zábavné plaváníDnes jsme opět pokračovali v plaveckém výcviku, jako každý čtvrtek v měsíci. Ale „změna je život“ a proto jsme i dnes měli několik vyjimečností a změn. V neobvyklé datum: 6. 6. a  nevšední zážitky. Linda se totiž dnes opět stala kameramankou - pustila...

Důležité kontakty

Adresa

Pod Šachtami 335
Příbram IV
261 01 Příbram

Strava

Kód jídelny - 0009