Dům přírody Brd – Tři trubky

 

 

Ve středu 4. 10. 2023 se učitelé z naší základní školy vydali do chráněné krajinné oblasti v Brdech. Cílem byl výšlap k loveckému zámečku Tři Trubky a návštěva Domu přírody Brd.
Od školy jsme jeli autobusem. Ve Strašicích na nás čekala naše oblíbená lektorka Mgr. Jana Fischerová. Seznámila nás s programem a my se vydali vyzbrojeni dobrou náladou, správnou obuví a svačinou na pochod. Cestou jsme viděli mnoho krásných stromů, lišejníků, zopakovali si poznatky z geologie Brd a u každé naučné tabule proběhl výklad a diskuse s lektorkou.
Dům přírody Brd byl otevřen 1. 8. 2023, náklady na rekonstrukci areálu a vybudování vnitřní i venkovní expozice dosáhly 81 milionu korun.
Za výkladu lektorky Mgr. Jany Fischerové jsme procházeli rozsáhlou interaktivní expozici o ostrohu horské přírody uprostřed Čech. Po prohlídce všech expozic jsme zhlédli krásný film natočený J. Čákou, který zobrazuje přírodu Brd v celé své kráse. V průběhu celé prohlídky probíhala diskuse, která pokračovala i na zpáteční cestě. Všichni jsme ušli pěkných pár kilometrů a vyčistili si hlavu.
Divoká příroda, která je nyní zpřístupněná veřejnosti, zde dává možnost sportovního využití, možnost získávání nových vědomostí, ale i čerpání klidu a pohody, jedna s velmi důležitých složek psychohygieny pedagogů při našem náročném povolání.
S kolegy jsme se shodli, že se sem budeme rádi vracet se žáky i se svými rodinami.

Mgr. Ilona Kolínová a kolektiv pedagogů

Další aktuality

PrŠ_Ruční práce

PrŠ_Ruční práce

Ruční práceŽáci praktické školy dvouleté pracují vždy s velkým nadšením. Ke svátku jara jsme si vyrobili spoustu krásných dekorací, které pak žáci prodávali na velikonočním jarmarku. Nyní začali s výzdobou chodby – žirafa, veverka a spoustu dalších dekorací J Koukněte...

PrŠ_Hornický domek

PrŠ_Hornický domek

Hornický domekVe čtvrtek 20. března 2024 jsme navštívili Hornický domek na Březových Horách. Zažili jsme tu atmosféru velikonočních svátků, která byla v hornické domácnosti na počátku 20. století:  vůně pečiva, lidové písničky, tradiční výzdoba. Vyzkoušeli jsme si...

2PD_Nakupování

2PD_Nakupování

NakupováníV rámci finanční gramotnosti jsme šli do obchodu na nákup. Koupili jsme si pár květin – primulí, které si o pěstitelských pracích přesadíme a vyzdobíme prostory školy. Vyzkoušeli jsme si samoobslužnou pokladnu, placení v hotovosti i platební kartou. ...

Důležité kontakty

Adresa

Pod Šachtami 335
Příbram IV
261 01 Příbram

Strava

Kód jídelny - 0009