Týden zdravé výživy

Projektový den, v tomto případě  dokonce týden,  na téma  „Zdravá výživa“ vznikl vlastně úplnou náhodou. Vzhledem k tematickým plánům a přípravám na výuku se nám tento týden promítla zdravá výživa do většiny předmětů.

V českém jazyce jsme potraviny využili při dělení slov na slabiky a písmena, v matematice jsme je „nakupovali“ při upevňování finanční gramotnosti a matematických operacích v oboru do 100.

Hlavním tématem byla zdravá výživa bezesporu v přírodovědě, kde jsme třídili potraviny na zdravé a nezdravé, tvořili potravinovou pyramidu a diskutovali jsme o tom, jaké stravovací návyky máme doma ve svých rodinách.

Jídlo a pití „at breakfast and lunch“ se nám promítlo ve slovní zásobě v anglickém jazyce, kde jsme ve výuce využili zejména obrázkové pomůcky na tabuli a také IT. K těmto účelům máme ve třídě výukové tablety, které jsou pro žáky skvělou pomůckou nejen v názornosti, ale také v posilování samostatnosti při vyhledávání informací.

Zdravou výživu jsme podpořili pohybem v tělesné výchově a celé téma jsme uzavřeli výtvarnou koláží, při které jsme  vytvořili kombinovanými technikami ovocný salát. Byla využita technika obtisku, práce s temperami, krepovým papírem a pastelkami. Mísa s ovocným salátem nám teď oživila školní chodbu.

Mgr. et Mgr. Alena Knotková, Bc. Michaela Matuszková

   

Další aktuality

PrŠ_Konec i začátek

PrŠ_Konec i začátek

Konec i začátekTak už to na světě chodí – občas něco končí a něco dalšího nám začíná. Známe to asi všichni. Proto jsme dnes výletem do Kozičína  už skoro ukončili tento školní rok a začali jsme se těšit na začátek prázdnin. Cestu jsme zvládli autobusem, vyšlápli...

PrŠ_Sportovní den

PrŠ_Sportovní den

Sportovní denDnes se nám přihodila na praktické zvláštní náhoda. Konečně totiž po delším dešťovém období vysvitlo sluníčko. No a my jsme si mohli nechat deštníky i pláštěnky doma a vydat se pohodlně na cestu směr Nový rybník, kterou jsme měli dlouho v plánu. Tam nás...

PrŠ_Veselé plavání

PrŠ_Veselé plavání

Zábavné plaváníDnes jsme opět pokračovali v plaveckém výcviku, jako každý čtvrtek v měsíci. Ale „změna je život“ a proto jsme i dnes měli několik vyjimečností a změn. V neobvyklé datum: 6. 6. a  nevšední zážitky. Linda se totiž dnes opět stala kameramankou - pustila...

Důležité kontakty

Adresa

Pod Šachtami 335
Příbram IV
261 01 Příbram

Strava

Kód jídelny - 0009