Týden zdravé výživy

Projektový den, v tomto případě  dokonce týden,  na téma  „Zdravá výživa“ vznikl vlastně úplnou náhodou. Vzhledem k tematickým plánům a přípravám na výuku se nám tento týden promítla zdravá výživa do většiny předmětů.

V českém jazyce jsme potraviny využili při dělení slov na slabiky a písmena, v matematice jsme je „nakupovali“ při upevňování finanční gramotnosti a matematických operacích v oboru do 100.

Hlavním tématem byla zdravá výživa bezesporu v přírodovědě, kde jsme třídili potraviny na zdravé a nezdravé, tvořili potravinovou pyramidu a diskutovali jsme o tom, jaké stravovací návyky máme doma ve svých rodinách.

Jídlo a pití „at breakfast and lunch“ se nám promítlo ve slovní zásobě v anglickém jazyce, kde jsme ve výuce využili zejména obrázkové pomůcky na tabuli a také IT. K těmto účelům máme ve třídě výukové tablety, které jsou pro žáky skvělou pomůckou nejen v názornosti, ale také v posilování samostatnosti při vyhledávání informací.

Zdravou výživu jsme podpořili pohybem v tělesné výchově a celé téma jsme uzavřeli výtvarnou koláží, při které jsme  vytvořili kombinovanými technikami ovocný salát. Byla využita technika obtisku, práce s temperami, krepovým papírem a pastelkami. Mísa s ovocným salátem nám teď oživila školní chodbu.

Mgr. et Mgr. Alena Knotková, Bc. Michaela Matuszková

   

Další aktuality

PrŠ_Ruční práce

PrŠ_Ruční práce

Ruční práceŽáci praktické školy dvouleté pracují vždy s velkým nadšením. Ke svátku jara jsme si vyrobili spoustu krásných dekorací, které pak žáci prodávali na velikonočním jarmarku. Nyní začali s výzdobou chodby – žirafa, veverka a spoustu dalších dekorací J Koukněte...

PrŠ_Hornický domek

PrŠ_Hornický domek

Hornický domekVe čtvrtek 20. března 2024 jsme navštívili Hornický domek na Březových Horách. Zažili jsme tu atmosféru velikonočních svátků, která byla v hornické domácnosti na počátku 20. století:  vůně pečiva, lidové písničky, tradiční výzdoba. Vyzkoušeli jsme si...

2PD_Nakupování

2PD_Nakupování

NakupováníV rámci finanční gramotnosti jsme šli do obchodu na nákup. Koupili jsme si pár květin – primulí, které si o pěstitelských pracích přesadíme a vyzdobíme prostory školy. Vyzkoušeli jsme si samoobslužnou pokladnu, placení v hotovosti i platební kartou. ...

Důležité kontakty

Adresa

Pod Šachtami 335
Příbram IV
261 01 Příbram

Strava

Kód jídelny - 0009